Wiosna coraz bliżej :)

W ostatni weekend wybrałyśmy się "na kijki". Mama spaceruje z nimi codziennie, a nie tylko ona bo z tego co widzę obok naszego domu spaceruje coraz więcej osób :) Nordic Walking jest zdrowy i dobry dla osób w każdym wieku. Wolę to niż bieganie :)

Podczas Nordic Walking osoba uprawiająca ten rodzaj aktywności angażuje do wysiłku większość mięśni ciała. Pracują one zupełnie inaczej niż podczas zwykłego marszu. Są bardziej wzmocnione, zwłaszcza ramiona, które stają się mocniejsze i bardziej wytrzymałe. Po intensywnych ćwiczeniach podczas takich spacerów, jesteśmy w stanie z większą łatwością, wchodzić na wzgórza a co najważniejsze Nordic Walking pozwala spalać nieco więcej kalorii niż podczas chodzenia. Jak się więc okazuje, można go uznać za dobrą formę odchudzania- zrzucenia zbędnych kilogramów. Główne zalety Nordic Walking to ogólna poprawa stanu zdrowia, krążenia i dotlenienie całego organizmu.

Ale ale- ważna jest technika chodzenia!
Przy uprawianiu sportu jakim jest Nordic Walking należy zwrócić uwagę na poprawną sylwetkę i nauczyć się techniki marszu, ponieważ nie każdy marsz jest Nordic Walkingiem. Łączy on w sobie tradycyjny szybki spacer z technikami jazdy na nartach do biegu.

Oprócz marszu przy pomocy kijków odpychamy się od podłoża. Jest to bardzo prosta i atrakcyjna forma wypoczynku dla osób w każdym wieku. Jak wiemy aktywność fizyczna jest bardzo ważna w naszym życiu, wiele osób pracuje w pozycji siedzącej, właśnie takim ludziom poleca się ten rodzaj sportu, najbardziej. Nie ma w nim nic niebezpiecznego jeśli dobrze poznamy zasady i sposób poruszania się możemy w pełni i bezpiecznie trenować w każdym miejscu. Ważną rolę odgrywa dobry sprzęt. W jego skład wchodzą kije oraz wiele dodatków bardzo przydatnych podczas marszu.



Dużą zaletą Nordic Walkingu jest to, że można go uprawiać przez cały rok. Na początku można rozpocząć chód z kijkami, które będą zwisać luźno, przy tym należy mieć ręce wyprostowane wzdłuż tułowia. W takiej pozycji staramy się wyczuć rytm marszu i kiedy to już osiągniemy włączamy do pracy także kije. Krok powinien być zharmonizowany z odepchnięciami kijków. Ręce powinny opierać się na paskach kijka znajdujących się przy rękojeści. Dzięki temu palce mogą być rozluźnione.
Pamiętamy, że nie powinno się wysuwać do przodu dolnego fragmentu kijka, ponieważ musi on być swobodnie stawiany na podłożu niezbyt daleko od nogi.

Zachowanie prawidłowej techniki zależy w głównej mierze od poprawnego stawiania kijków. Ważne jest, aby były stawiane w tym samym momencie kiedy stopa dotyka ziemi.



Komentarze

Popularne posty